Nowy samochód do przewozu osób z niepełnosprawnościami dla Środowiskowego Domu Samopomocy w Liskowie

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
14 września 2022

Uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Liskowie mogą już korzystać z nowego pojazdu przystosowanego do przewozu osób z niepełnosprawnościami. Oficjalne przekazanie i poświęcenie samochodu odbyło się 8 września br.

Zakup samochodu był możliwy dzięki dofinansowaniu pozyskanemu ze środków PFRON w ramach realizowanego przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kaliszu „Programu wyrównywania różnic między regionami III"w kwocie 170.500 zł. Zakup auta nie byłby możliwy, gdyby nie wsparcie finansowe Powiatu Kaliskiego, który przeznaczył na ten cel w ramach wymaganego w programie wkładu własnego kwotę 204.527 zł.

Nowy samochód Dyrektorowi placówki p. Annie Musiałowskiej przekazali osobiście Wicestarosta Kaliski Zbigniew Słodowy oraz dyrektor PFRON Anna Skupień, którzy podkreślali jak bardzo potrzebny jest samochód. W uroczystości składając gratulacje Dyrektor ŚDS-u, udział wzięli uczestnicy placówki oraz zaproszeni goście wśród który nie zabrakło Sekretarza Gminy p. Katarzyny Włodarczyk, Kierownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Liskowie p. Bożeny Humelt, Dyrektora i Zastępcy Dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kaliszu p. Natalii Bukowieckiej i p. Dariusza Paszyna. W tym miejscu warto podkreślić i podziękować za szczególne zaangażowanie i wzorową współpracę w trakcie realizacji zadania, pomiędzy p. Dyrektor Anną Musiałowską a pracownikami Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kaliszu - p. Marzeną Bukwa, p. Magdaleną Wielgocką i p. Elżbietą Kit. W tym szczególnym dla nas wszystkich czasie, pomimo wielu przeciwności, na które napotkaliśmy właśnie dzięki zaangażowaniu w/w osób udało się sfinalizować całe przedsięwzięcie.

Auto marki Mercedes Sprinter dostosowane jest do przewozu 21 osób, w tym 2 na wózkach inwalidzkich. W ramach dostosowania auta do potrzeb przewozu osób niepełnosprawnych został on wyposażony m.in w obniżony stopień do wsiadania, rampę najazdową, atestowane szyny podłogowe do mocowania wózka inwalidzkiego. Pojazd zapewni bezpieczny i komfortowy transport podopiecznych ŚDS.

Galeria

 • Powiększ zdjęcie Przekazanie samochodu

  Przekazanie samochodu

 • Powiększ zdjęcie Przekazanie samochodu

  Przekazanie samochodu

 • Powiększ zdjęcie Przekazanie samochodu

  Przekazanie samochodu

 • Powiększ zdjęcie Kluczyki do samochodu

  Kluczyki do samochodu