Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kaliszu

Strona główna

Witamy na naszej stronie

Najnowsze aktualności

Poszukiwani kandydaci do pełnienia funkcji rodzin pomocowych

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kaliszu informuje, że poszukuje kandydatów do pełnienia funkcji rodzin pomocowych na terenie powiatu kaliskiego.
Przesłankami do powierzenia pieczy zastępczej rodzinie pomocowej są w szczególności okresy czasowego niesprawowania opieki nad dzieckiem przez rodzinę zastępczą lub prowadzącego rodzinny dom dziecka spowodowane: wypoczynkiem, udziałem w szkoleniach, pobytami w szpitalu lub innymi szczególnymi zdarzeniami losowymi.

29 lipca 2022
Czytaj więcej o: Poszukiwani kandydaci do pełnienia funkcji rodzin pomocowych
Powiększ zdjęcie logo%20PFRON

Nowe programy PFRON dedykowane osobom niepełnosprawnym "SAMODZIELNOŚĆ - AKTYWNOŚĆ - MOBILNOŚĆ" "Mieszkanie dla absolwenta" oraz "Dostępne mieszkanie"

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kaliszu uprzejmie informuje, iż Rada Nadzorcza PFRON zatwierdziła dwa programy adresowane do osób z niepełnosprawnością, wspierające ich niezależność oraz ułatwiające podejmowanie aktywności zawodowej i społecznej. W ramach Programu „Samodzielność – Aktywność – Mobilność" są to „Mieszkanie dla Absolwenta" oraz „Dostępne mieszkanie".

15 lipca 2022
Czytaj więcej o: Nowe programy PFRON dedykowane osobom niepełnosprawnym "SAMODZIELNOŚĆ - AKTYWNOŚĆ - MOBILNOŚĆ" "Mieszkanie dla absolwenta" oraz "Dostępne mieszkanie"
Powiększ zdjęcie Uczestnicy%20szkolenia

Szkolenie dla przedstawicieli zespołów interdyscyplinarnych do spraw przemocy

W dniu 29 czerwca 2022 r. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Kaliszu odbyło się szkolenie dla przedstawicieli zespołów interdyscyplinarnych do spraw przemocy z terenu powiatu kaliskiego. Szkolenie na temat „Procedura Niebieskiej Karty oraz zmian w ustawie antyprzemocowej w praktyce” zorganizowało Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kaliszu reprezentowanym przez p.o. dyrektora Pana Dariusza Paszyna we współpracy z Ośrodkiem Psychoprofilaktyki „Nowa Perspektywa" z Krakowa.

30 czerwca 2022
Czytaj więcej o: Szkolenie dla przedstawicieli zespołów interdyscyplinarnych do spraw przemocy

Zaproszenie do udziału w warsztatach

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kaliszu zaprasza wszystkich podopiecznych pieczy zastępczej z powiatu kaliskiego w wieku od 15 – 19 lat do wzięcia udziału w warsztatach z zakresu „Przygotowania do usamodzielnienia” organizowanych wspólnie z Fundacją Robinson Crusoe. W planach gry tematyczne, warsztaty, oraz wsparcie procesu usamodzielnienia.

Zainteresowane osoby zapraszamy do kontaktu z pedagogiem PCPR p. Patrycją Chudzińską tel. 62–50–14–293 od poniedziałku do piątku w godz. 7:30 – 15:30 do 30 lipca 2022 r.

28 czerwca 2022
Czytaj więcej o: Zaproszenie do udziału w warsztatach
Powiększ zdjęcie logo%20PFRON

Pomoc obywatelom Ukrainy z niepełnosprawnością

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kaliszu informuje o uruchomieniu przez Radę Nadzorczą PFRON programu pn. „Pomoc obywatelom Ukrainy z niepełnosprawnością”.

W ramach Modułu I ww. programu PFRON oferuje pomoc obywatelom Ukrainy z niepełnosprawnością  w sfinansowaniu wymaganego udziału własnego w zakupie lub naprawie wyrobów medycznych wydawanych na zlecenie.

20 czerwca 2022
Czytaj więcej o: Pomoc obywatelom Ukrainy z niepełnosprawnością
Powiększ zdjęcie Piknik%20Rodzinny%20z%20okazji%20Dnia%20Rodzicielstwa%20Zastępczego

Piknik Rodzinny z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego 2022

W niedzielę 12 czerwca Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kaliszu zorganizowało na terenie Zespołu Szkół im. Stanisława Mikołajczyka w Opatówku po raz pierwszy „Piknik Rodzinny z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego", który formalnie obchodzony jest 30 maja.

14 czerwca 2022
Czytaj więcej o: Piknik Rodzinny z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego 2022
Powiększ zdjęcie Uczestnicy%20spotkania

Spotkanie informacyjne

W dniu 9 czerwca w Środowiskowym Domu Samopomocy w Liskowie odbyło się spotkanie informacyjne z rodzicami oraz opiekunami prawnymi uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Liskowie. Na zaproszenie Dyrektora jednostki p. Anny Musiałowskiej w spotkaniu udział wzięli p.o. Dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kaliszu p. Dariusz Paszyn oraz Starszy Inspektor Powiatowy p. Marzena Bukwa.

10 czerwca 2022
Czytaj więcej o: Spotkanie informacyjne

INFORMACJA

Informujemy, że w dniu 17 czerwca 2022 r. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kaliszu będzie nieczynne.

Za utrudnienia przepraszamy

7 czerwca 2022
Czytaj więcej o: INFORMACJA